Ludzie z Grajfką – spotkanie z Henrykiem Gołębiewskim i film Pod Mocnym Aniołem – ODWOŁANE

pod mocnym aniołem

„Pod Mocnym Aniołem” reż. Wojciech Smarzowski Polska 2014
dramat

Spotkanie z Panem Henrykiem Gołębiewskim z przyczyn losowych zostaje odwołane. Otrzymają Państwa zwrot pieniędzy za zakupione bilety. Najmocniej przepraszamy.

Henryk Gołębiewski – dzieciństwo spędził na warszawskim „starym” Mokotowie razem z kolegami. „Wracało się ze szkoły, rzucało się teczkę w kąt, chwytało bułkę i kiełbasę w rękę i biegło na podwórko. Tak spędzaliśmy całe popołudnia. Nie było takich rozrywek jak dzisiaj. Bawiliśmy się procą i kopaliśmy piłkę”. Na tym podwórku dwunastoletniego Henryka wypatrzył Janusz Nasfeter proponując mu próbne zdjęcia do dramatu „Abel, twój brat”. W latach 70. Gołębiowski wystąpił w „Wakacjach z duchami”, „Podróży za jeden uśmiech”, zagrał Bolka Pabisza, czyli „Cegiełkę” w „Stawiam na Tolka Banana”, a także w „Koniec wakacji” i w „Zanim nadejdzie dzień”. „Nie zaznasz spokoju” to ostatni film, w jakim zagrał jako młody chłopak. Przygoda z filmem skończyła się w 1977 roku. Ukończył szkołę zawodową i poszedł do wojska. Pracował w brygadach remontowo- budowlanych . Jego powrót na plan to głównie epizody. Po dwudziestu latach zagrał w serialu Izabeli Cywińskiej „Boża podszewka”. Później były „Wielkie rzeczy”, „Sara” ,”Dług” i kilka odcinków „Plebanii”, a także „Dzień świra” Marka Koterskiego. Nie były to wielkie role, bo tylko przez chwilę pojawił się na ekranie. Dopiero w filmie „Edi” Piotra Trzaskalskiego stworzył poruszającą postać zbieracza złomu.
Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej kobiecie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia znowu zaczyna pić, znowu trafia na odwyk, wychodzi, zaczyna pić, trafia na odwyk… Upiorna karuzela wiruje coraz szybciej.
Opowieść o upadku człowieka zniewolonego przez nałóg, o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, o zwątpieniu i upodleniu, ale i o nadziei.
źródło https://www.filmweb.pl/person/Henryk+Go%C5%82%C4%99biewski-48178/biography

Zobacz zwiastun

Sprawdź cały repertuar

arrow