Zostań Youtuberem! – warsztaty ChCK / SDK

1

Zostań Youtuberem! to nowe warsztaty przygotowane przez Chorzowskie Centrum Kultury i Starochorzowski Dom Kultury na nadchodzący rok szkolny. Żyjemy w czasach, gdy każdy może tworzyć własne media, nie każdy jednak zastanawia się, czy treści, które tworzy wnoszą wartościowe elementy do życia widzów. Jesteśmy zalewani treściami nieistotnymi, zbędnymi, zaśmiecającymi nasz umysł, czy wręcz głupimi i wulgarnymi.

Chorzowskie Centrum Kultury chce zmienić te tendencje. Wraz z instruktorem z Łukaszem Foldą, nauczycielem fotografii, grafiki komputerowej, produkcji wideo, współpracownikiem mediów regionalnych (dziennikarz, operator kamery, montażysta) chcemy pokazać, że warto tworzyć treści wartościowe, rozwijające pasję autorów wideo i oglądających, wnoszących nowe spojrzenie na otaczający nas świat. Zapraszamy młodzież do wspólnej zabawy i pracy nad samym sobą, nad kreowaniem własnego przekazu, zgłębianiem swoich pasji i dzieleniem się nimi ze światem. Wraz z instruktorem, sprawdzimy co Cie interesuje i jak w interesujący sposób pokazać to innym.

Nauczysz się nie tylko nagrywać wideo w sposób poprawny technicznie, ale też montować je w atrakcyjny dla widza sposób. Zdobędziesz umiejętność znajdywania w sobie wartościowych cech, unikalnych tylko dla Ciebie i dzielenia się swoją pasją w atrakcyjny sposób. A jedyne czego będzie potrzebować to smartfon z funkcją nagrywania wideo i średniej jakości komputer. Na czas warsztatów ChCK zapewni komputery do montażu materiałów i udostępni odpowiedni sprzęt (potrzebny będzie tylko Twój smartfon).

Warsztaty kierowane są do młodzieży uczęszczającej do szkół średnich,ale nie zamykamy się na młodszych i starszych. Każdy zainteresowany tworzeniem swojego przekazu w internecie jest mile widziany.

Warsztaty odbywać się będą w Chorzowskim Centrum Kultury i Starochorzowskim Domu Kultury w okresie od października 2018 do lutego 2019
Podczas zajęć kursanci poznają kompozycję obrazu foto/wideo, różne rodzaju planów filmowych, różne formy oświetlenia planu filmowego i sposoby wykorzystania naturalnego oświetlenia (słońca) i domowego wyposażenia w celu oświetlenia planu filmowego, różne techniki filmowania, a w szczególności zdobędą umiejętności wykorzystania zwykłego smartfona w produkcji wideo. Dowiedzą się, jak duże znaczenie ma poprawne nagranie materiału wideo i efektywne zmontowanie, czym jest rytm montażu wideo, jakie formy filmowe możemy wykorzystać na Youtube i innych serwisach wideo. Poznają darmowe programy do montażu i nauczą się obsługi tych programów, opcjonalnie: poznają podstawy projektowania graficznego (dla zainteresowanych). Wyniosą ze spotkań poczucie własnej wartości, wartości swoich pasji, zainteresowań, umiejętność efektywnego dzielenia się z innymi swoją pasją

PIERWSZE SPOTKANIE 10.10.2018 GODZ. 17:00 Chorzowskie Centrum Kultur (Kino Grajfka)
kolejne spotkania 24 i 31.10.2018 Starochorzowski Dom Kultury

koszt warsztatów 45 zł miesięcznie
więcej informacji:
barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69

Kup bilet

zostań youtuberem!

arrow