Okiem młodych. Filmowe portrety ludzi z Grajfką

Wczoraj w naszym kinie zakończyliśmy projekt „Okiem młodych. Filmowe portrety ludzi z grajfką”. Odbyła się premiera filmu „Pogoda życia”

Dziewięciominutowa etiuda opowiada historię Kasi, dziewczyny, której pasją jest śpiew. Mimo że jest niewidoma, jest osobą, która inspiruje, a jej chęć do spełniania marzeń dodaje innym otuchy.

To był bardzo ważny dla naszego kina projekt głównie ze względu na jego aspekt społeczny. Od początku powstania kina Grajfka zależy nam na tym, by nasze kino inspirowało. Więc nie tylko zapraszamy na emisje filmów, ale sami też coś tworzymy. W tym przypadku chcieliśmy za pomocą języka filmu przedstawić człowieka z grajfką (czyli kogoś, kto ma pewną umiejętność, talent, pasję).

W warsztatach filmowych uczestniczyła piątka młodych ludzi. Mieli kilka tygodni, by zrealizować dokument. Sami wybrali bohaterkę, tytułowego człowieka z „grajfką”.

Było kilka dni zdjęciowych, montaż, postprodukcja, a specjalnie dla naszej bohaterki nasi warsztatowcy przygotowali plik dźwiękowy z audiodeskrypcją, który odtworzony został na jej słuchawkach.

Dziękujemy Rodzicom naszej bohaterki, rodzinom całej naszej młodej ekipy i wszystkim gościom za udział we wczorajszym wieczorze.

W realizacji warsztatów pomogło nam Stowarzyszenie Scena Kamera Edukacja.

48254004_2351090398252392_1606243753532588032_n

Na zdjęciu: Agata Śliwa (prowadząca warsztaty), Jakub Michalik, Emilia Zielińska, Amelia Zielińska, Natalia Ćwięczek, Kasia Pogoda (bohaterka filmu), Piotr Margraf i Paweł Mikołajczyk (prowadzący warsztaty).

Film w niedalekiej przyszłości zostanie opublikowany w sieci

arrow