TO zmieniło świat

Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (1)

Zapraszamy na nowy cykl spotkań organizowany w Kinie Grajfka – „TO zmieniło świat”
Będziemy prezentować znane wszystkim urządzenia i nośniki, które wiązały się ze zmianami społecznymi, czasem wprowadzały technologiczną rewolucję, czasem tylko (lub aż) zmianę obyczajowości. Będziemy sięgać do rewolucyjnych wydarzeń artystycznych związanych z wydaniem płyty winylowej czy video. Wszystko podane w formie fascynującej opowieści, z niuansami, smaczkami, anegdotami, połączone z prezentacją technicznych możliwości omawianych urządzeń.
Spotkania organizowane we współpracy ze sklepem Vintage Audio Shop.

Pierwsze spotkanie 27 sierpnia 2018 o godz. 19:00

Planujemy projekcja filmu „Żółta Łódź Podwodna” The Beatles z oryginalnego nośnika – taśma video VHS – ( Yellow Submarine) – pełnometrażowy film animowany z 1968 roku, oparty na muzyce grupy The Beatles w 50 rocznicę premiery filmu.

Ścieżka dźwiękowa filmu zostanie odtworzona na oryginalnym odrestaurowanym systemie stereo JVC z lat 70.

Po projekcji filmu zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu przy muzyce The Beatles odtwarzanej z płyt winylowych, również w wersji mono z lat 60. Część muzyczna zostanie zaprezentowana przy wykorzystaniu gramofonu z epoki i stereofonicznego wzmacniacza lampowego marki Philips z lat 60, a także legendarnych kolumn głośnikowych Tannoy Gold Monitor – modelu, który był wykorzystywany do odsłuchu przy produkcji nagrań The Beatles w studiu przy Abbey Road w Londynie.

Jeżeli pogoda dopisze muzyczna część imprezy odbędzie się na tarasie dachu CHCK – jeśli nie zapraszamy do mediateki przy kine Grajfka.

Więcej informacji:
Bilet 15 PLN/os.

Kup bilet

barbara_g@chck.pl, 32 349 78 69/63

arrow