TO zmieniło świat – kaseta magnetofonowa

1

DSC07795
24 września godz. 19:00
TO zmieniło świat – kaseta magnetofonowa – muzyka wychodzi na ulice
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną najciekawsze urządzenia związane z odtwarzaniem muzyki z kaset magnetofonowych, począwszy od kaset 8 track, które opanowały na wiele lat rynek Ameryki Północnej i Australii i zrewolucjonizowały sposób słuchania muzyki w samochodach, pokażemy także unikatowe magnetofony służące do odsłuchu standardu kasety magnetofonowej Compact Cassette opracowanej przez Philipsa w 1963 roku, aż po wprowadzenie na rynek walkmana przez koncern Sony. Po spotkaniu w kinie Grajfka, jeśli pogoda dopisze, planujemy „after party” na tarasie CHCK lub w mediatece przy kine przy dźwiękach muzyki odtwarzanej z kaset magnetofonowych.
Opowiemy o konstrukcji mechanicznej i elektronicznej odtwarzaczy samochodowych, odtwarzaczy przenośnych oraz magnetofonów kasetowych domowych, które przez kilka dekad były podstawowym źródłem zapisu dźwięku tak z audycji radiowych jak i płyt winylowych.
Rozszyfrujemy tajemnice systemu Dolby, Auto-Rewers, Bias, Equalizacji, prędkości przesuwu taśmy oraz ich rodzaju i wpływu na jakość zapisu i odtwarzania.

Będzie ciekawie, muzycznie i z wieloma niespodziankami

Spotkania organizowane we współpracy ze sklepem Vintage Audio Shop i Wydziałem Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzowa

Bilet w cenie 25 zł
DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA NIESPODZIANKA

Kup bilet

DSC07792

IMG_2418

IMG_2419

arrow