ŚRODA DLA SMYKA – KINO DLA NAJMŁODSZYCH

SMYK marzec 2023

8 marca 2023 godz. 16:00
„Koati” reż. Rodrigo Perez-Castro, Meksyk, USA 2021
animowany

Kraina Xo to miejsce, w którym przeplatają się rzeczywistość i fantazja. Magiczne siły natury i baśniowy urok tworzą cudowny dom dla wielu wspaniałych stworzeń. Jednak pewnego dnia ta sielanka zostaje zakłócona. Gdy złowroga wężyca burzy harmonię ich ojczyzny, trójka nieustraszonych bohaterów decyduje się wyruszyć w nieznane i stawić czoło niebezpieczeństwu.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun

15 marca 2023 godz. 16:00
„Wiki i jej sekret” reż. Denis Imbert, Francja 2021
familijny

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają opowieść inspirowaną prawdziwą historią.
Osierocona przez matkę ośmioletnia Wiki przeprowadza się wraz z tatą do małego miasteczka w górach. Pewnego dnia dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka, którego w tajemnicy przed tatą zabiera do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Po kilku miesiącach okazuje się bowiem, że domniemany pies to nie żaden pies, tylko… wilk.
Opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i o wrażliwości na naturę, którą w większości zatraciliśmy, a bez której nasz świat stanie się miejscem nie do życia.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun

22 marca 2023 godz. 16:00
„Marona – psia opowieść” reż. Anca Damian, Belgia, Francja, Rumunia 2019
animowany

Urocza wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Niestety, żaden z kolejnych domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe, do chwili gdy na drodze Marony stanie mała dziewczynka Solange.
Niezwykle piękna plastycznie, poruszająca opowieść o świecie ludzi widzianych oczami psa, autorstwa wielokrotnie nagradzanej Ancy Damian.

Nagrody
2019 – Kino Dzieci – Konkurs Filmowych Odkryć – Zwycięzca – Anca Damian

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun

29 marca 2023 godz.16:00
„Niezgaszalni” reż. Theodore Ty, Laurent Zeitoun, Francja, Kanada 2022
animowany

Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać „męskich” zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. Ojciec Georgii ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik Joe wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun

arrow