Klub Filmowy Grajfka/Ludzie z Grajfką – Kamila Urzędowska

@reallygreatsite (5)

Chłopi reż. DK Welchman, Hugh Welchman, Polska, Litwa, Serbia
Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu Ludzie z Grajfką – będziemy gościć Kamilę Urzędowska odtwórczynię głównej roli w filmie „Chłopi”
Spotkanie poprowadzi Agata Śliwa
Po spotkaniu projekcja filmu.

Kamila Urzędowska urodziła się w małej miejscowości w południowej części Polski. W 2020 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Już podczas studiów zadebiutowała w roli głównej, w serialu pt. „Żmijowisko”, który został wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego dla Canal+. Kamila następnie wystąpiła w nagrodzonym filmie „25 lat niewinności” Jana Holubka. Kiedy została obsadzona w roli głównej w filmie „Chłopi” przez zdobywców Oscarów; DK i Hugh Welcham, jej kariera przybrała międzynarodowy charakter. Film miał premierę w Toronto podczas międzynarodowego festiwalu filmowego oraz był polskim kandydatem do Oscara jako najlepszy film nieanglojęzyczny 2023 roku. Rola Jagny w „Chłopach” została doceniona przez kapitułę 48 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie została nominowana za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą i nagrodzona Kryształową Gwiazdą ELLE. W lutym tego roku podczas Festiwalu Berlinale otrzymała nagrodę European Shooting Star dla najbardziej obiecujących aktorek i aktorów filmów europejskich.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun

Sprawdź cały repertuar

arrow