Kino na leżakach

kinonalezakach2018home

Zapraszamy na seanse filmowe na tarasie przy kinie Grajfka czyli Kino na leżakach

„O północy w Paryżu” reż. Woody Allen, Francja, USA 2011
27.07.2018
fabularny

Świeżo zaręczona para młodych Amerykanów, Gil i Inez, przybywa do Paryża z rodzicami i przyjaciółmi rodziców przyszłej panny młodej. Gil miał kiedyś aspiracje, by zostać poważnym pisarzem, koniec końców został jednak hollywoodzkim scenarzystą i popadł w rutynę niesatysfakcjonującej, ale dobrze płatnej pracy. Pobyt w Paryżu wyzwala w nim wspomnienia dawnych ambicji literackich. Któregoś wieczora ten wciąż niepoprawny romantyk odłącza się od swoich bardzo amerykańskich towarzyszy i bardzo amerykańskiej narzeczonej. W tajemniczy sposób o północy trafia w sam środek świata paryskiej bohemy lat 20. i poznaje jej najwybitniejszych twórców: Picassa, Gertrudę Stein, Luisa Bunuela i… piękną zmysłową muzę słynnych artystów Adrianę.
Oscar 2012 i Złoty Glob za scenariusz.

Nagrody
2012 – Oscar – Najlepszy scenariusz – Woody Allen
2012 – Złoty Glob – Najlepszy scenariusz – Woody Allen

Cena biletu: 5 PLN/ os.
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

„Przełęcz ocalonych” reż. Mel Gibson, Australia, USA 2016
04.08.2018
dramat, wojenny

Po japońskim ataku na Perl Harbour Desmond Doss, jak niemal wszyscy młodzi mężczyźni z jego miasteczka, zaciąga się do armii – jednak nie po to, żeby zabijać wrogów, tylko po to, żeby ratować rannych. Broniąc swoich przekonań, zderzy się z bezdusznością przepisów, pogardą przełożonych i przemocą ze strony kolegów, ale koniec końców uzyska prawo do brania udziału w walkach, bez broni.
Niedługo potem ten łagodny, wiecznie uśmiechnięty chłopak, z racji swojej postury nazywany Łodygą, podczas krwawej bitwy o Okinawę wykaże się bezprzykładnym bohaterstwem.
Film Mela Gibsona to oparta na faktach, świetnie zrealizowana opowieść o sile człowieczeństwa w godzinie wielkiej próby.

Nagrody
2017 – Oscar – Najlepszy dźwięk – Andy Wright, Kevin O’Connell, Peter Grace, Robert MacKenzie
2017 – BAFTA – Najlepszy montaż – John Gilbert
2016 – Critics Choice:
– Najlepszy film akcji
– Najlepszy aktor w filmie akcji – Andrew Garfield
2017 – Satelity:
– Najlepszy aktor – Andrew Garfield
– Najlepszy montaż – John Gilbert
– Najlepszy dźwięk
2017 – AACTA – Nagrody Międzynarodowe – Najlepszy reżyser zagraniczny – Mel Gibson
2017 – Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych – Najlepszy zespół kaskaderski w filmie
2017 – Filmweb:
– Najlepszy film
– Najmocniejsza scena – Andrew Garfield (pierwsza bitwa Desmonda Dossa)

Kup bilet
Cena biletu: 5 PLN/os.

Zobacz zwiastun:

„Szef” reż. Jon Favereau, Francja, Dania 2014
10.08.2018
komedia

Carl jest szefem kuchni. Uznanym, z doświadczeniem, świetną załogą i z wyrozumiałym szefem. A kilka chwil później jest internetowym memem, z którego nabija się sieciowa społeczność, facetem, który stracił pracę i który nie bardzo ma widoki na jakąkolwiek inną. Dlaczego? Ano dlatego, że jego kuchnię miażdży w swojej recenzji uznany kulinarny bloger, a biedny Carl nie wie, że jak się odszczeknie na twitterze, to przez nieuwagę (skąd my to znamy?) może to odszczeknięcie udostępnić całemu światu. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jako że po swoich niefortunnych występach w sieci Carl ma jakieś 20 000 obserwatorów, staje się łakomym kąskiem dla różnego rodzaju telewizyjnych show. Tyle że on nie chce być „pajacem z tiwi”. On chce gotować, bo gotowanie kocha nad życie i jest w tym naprawdę dobry. Otwiera mobilny bar szybkiej obsługi…
Świetne żywiołowe aktorstwo, wielkie nazwiska nawet w epizodach (Dustin Hoffman, Robert Downey Jr. czy Scarlett Johansson), niewymuszony dowcip i nienachalne przesłanie: w każdym momencie życia można zacząć wszystko od początku.

Cena biletu: 5 PLN/ os.
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

Złe mamuśki reż. Scott Moore, Jon Lukas, USA 2016
31.08.2018
komedia

Młoda i piękna matka cudownych dzieci, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonej przyjaciółki, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie, odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.
Film scenarzystów „Kac Vegas” to frywolna, bardzo niepoprawna komedia o trzech zbuntowanych kobietach, które rzucają wyzwanie światu.

Nagrody
2017 – People’s Choice – Kryształowa Statuetka – Ulubiona komedia

Cena biletu: 5 PLN/ os.
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

arrow