FERIE ZIMOWE – SMYK W KINIE

Untitled design (39)

W czasie ferii zimowych zapraszamy najmłodszych do kina Grajfka

20.01.2023 godz. 10:00
„Pinokio”reż. Anna Justice, Niemcy, 2013
familijny

Urocza aktorsko-animowana opowieść o drewnianym pajacyku, oparta na ponadczasowej powieści Carla Colodiego.
Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu tacie coraz więcej kłopotów, wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Podróż będzie doskonałą okazją, aby Pinokio dowiedział się, co tak naprawdę znaczą prawdomówność, lojalność i odwaga.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

20.12.2023 godz. 12:30
„Ups 2! Bunt na arce” reż. Sean McCormack, Toby Genkel, Irlandia, Luksenburg, Niemcy 2020
animowany

Arka z uratowanymi przed potopem zwierzętami od tygodni dryfuje po otwartym morzu. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą – tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których za burtę trafiają ostatnie zapasy i… dwoje maluchów, pluszczak Fini i grimpka Ida. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nową przyjaciółką meduzą Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie, natomiast Fini budzi się w bajecznym podwodnym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Mimo że życie w nim wygląda na sielankę, Fini zrobi wszystko, żeby odnaleźć Idę oraz pozostawioną na Arce rodzinę.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

24.12.2023 godz. 10:00
„Robinson Crusoe” reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot, Belgia, Francja 2015
film dla dzieci

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoło niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

Cena biletu: 8 PLN/os.
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

24.12.2023 godz. 12:30
Robaczki z Zaginionej Dżungli reż. Helene Giraud, Thomas Szabo, Chiny, Francja, Gwadelupa 2018
animowany

Kiedy mała biedronka zostaje przypadkiem uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im zagraża firma budowlana, planująca wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun

arrow