Wakacyjne działania z Grajfką

Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (11)

Wakacyjne działania z Grajfką – w każdy czwartek zapraszamy dzieci do kina. Obejrzą film animowany i aktywnie spędzą czas podczas tematycznie związanych z nim warsztatów.

2 lipca 2020 godz. 10:00
Luis i obcy” Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein, Dania, Luksemburg, Niemcy, 2018
animowany
Zobacz zwiastun:

12-letni Luis czuje się bardzo samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog – dnie przesypia, a noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie, przekonany, że szykuje się inwazja obcych, którzy zagrożą Ziemianom. Gdy więc pewnego na podwórku Luisa rozbija się UFO pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów, chłopiec postanawia ukryć to przed tatą, a ufoludkom pomóc w powrocie na macierzystą planetę.

Po filmie warsztaty plastyczne.
Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

9 lipca 2020 godz. 10:00
Pszczółka Maja” Alexs Stadermann, Australia, Niemcy, 2014
animowany

Zobacz zwiastun:

W ulu przychodzi na świat Maja, nietypowa pszczółka, która ma sny i na dodatek chce robić to, co chce! Urocza i niesforna, wnosi do poważnego i uporządkowanego ula mnóstwo radości. Nie wszystkim się to jednak podoba, a najbardziej – złej doradczyni królowej, która chce przejąć władzę w ulu i wywołać wojnę z szerszeniami. Maja decyduje się wylecieć z ula na własną rękę i uratować mieszkańców łąki przed katastrofą.
Bajecznie kolorowa, zabawna i mądra opowieść o prawie do bycia innym, odwadze i otwartości.

Po filmie warsztaty pszczelarskie „Skarby pszczelich uli” w ich trakcie uczestnicy poznają:

proces powstawania miodu
produkty pszczele
podział pracy pszczelej rodziny
ciekawostki na temat inteligencji rojowej i superorganizmu rodziny pszczelej
Zapewnione są stroje pszczelarskie, przeszkolenie i materiały edukacyjne. Skosztujemy też miodu.
Prowadzenie Krzysztof Poppe

Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

16 lipca 2020 godz. 10:00
Misja Yeti” reż. Pierre Greco, Nancy Forest Savard, Kanada, 2017
animowany

Zobacz zwiastun:

Czy legendarny Yeti istnieje? A może jest tylko legendą?
Młody i niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać. Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora, a drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy… i kłapiący ciągle dziobem wesoły ptak Jazzman. Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie… czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?

Po filmie spotkanie z podróżniczką i opowieść o Nepalu.

Bilet w cenie 20 zł

Kup bilet

23 lipca 2020 godz. 10:00
Robinson Crusoe” reż. Vincent Kesteloot, Ben Stassen, Belgia, Francja, 2016
animowany

Zobacz zwiastun:

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoło niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

Po filmie spotkanie z książką

Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

30 lipca 2020 godz. 10:00
Manu.Bądź sobą!” reż. Christian Haas, Niemcy, 2019
animowany

Zobacz zwiastun:

Jerzyk Manu dorasta w kochającej rodzinie mew, wierząc, że on również jest mewą. Przy nauce latania i nurkowania stopniowo przekonuje się jednak, że należy do zupełnie innego gatunku ptaków… Odrzucony przez mewie stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka sympatyczne rodzeństwo jerzyków i zabawnego indyka, który marzy o lataniu. Wkrótce wszystkie ptasie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoło gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Jak się okaże, w różnorodności tkwi wielka siła.

Po filmie warsztaty plastyczne
Bilet w cenie 20 zł
Kup bilet

więcej informacji
barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69/63

arrow