Wszystko na sprzedaż – PROJEKCJA FILMU ODWOŁANA

Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (38)

Szanowni Państwo!
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i trwającą w dniach 18 i 19 stycznia 2019 roku żałobą narodową wszystkie wydarzenia artystyczne w tym dniu są odwołane lub przeniesione na inny termin.

Wszystko na sprzedaż reż.Andrzej Wajda, Polska, 1968

„Film o ludziach robiących filmy”. Aktor grający główną rolę nie stawia się na plan. Zaczynają się poszukiwania, w których udział biorą jego bliscy – żona Elżbieta, Beata, dawna miłość i obecna żona Reżysera, podziwiający go młody aktor Daniel. Przerywa je wiadomość o tragicznej śmierci Aktora. Dawnego scenariusza nie da się już realizować – zamiast tego pojawia się pomysł na osobistą opowieść o zmarłym i roli, jaką odegrał w życiu ich wszystkich.
Zainspirowany tragiczną śmiercią Zbyszka Cybulskiego, najbardziej osobisty film Andrzeja Wajdy, którego autobiograficzny charakter podkreśla obsada: Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska, Daniel Olbrychski i inni – wszyscy wypowiadający własne teksty. Opowieść o Aktorze, która staje się nowofalową spowiedzią reżysera w twórczej rozterce, poszukującego nowego pomysłu na kino. Jeden z najciekawszych filmów autotematycznych w historii europejskiego filmu.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun:


animowany

Sprawdź cały repertuar

arrow