Spotkanie autorskie z reżyserem Bodo Koxem

Dziewczyna z szafy

Spotkanie autorskie z reżyserem Bodo Koxem oraz projekcja filmu „Dziewczyna z szafy”

Bodo Kox (ur. jako Bartosz Koszała 22 kwietnia 1977 we Wrocławiu) – polski reżyser, aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia. Absolwent filologii polskiej (specjalność: dziennikarstwo) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.  Obecnie studiuje na Wydziale Reżyserii w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi, oraz w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

„Dziewczyna z szafy” reż. Bodo Kox, Polska 2017

komediodramat

W domach z betonu króluje samotność, której doświadczają wszyscy bohaterowie filmu. Jacek, poszukujący miłości informatyk z lekką nerwicą natręctw, który jak niańka opiekuje się swoim autystycznym bratem Tomkiem. Magda z mieszkania naprzeciwko, która chowa się w szafie przed światem i swoimi halucynacjami. Ich antypatyczna sąsiadka, wielbicielka toruńskiego radia cierpiąca na chroniczną nieżyczliwość wobec ludzi. Każdy z nich na swój sposób próbuje sobie z tą samotnością radzić: Tomek ucieka w wypełniony zeppelinami świat wyobraźni, Jacek – w przestrzeń internetu, a Magda dzięki narkotykowym wspomagaczom stwarza sobie własny raj. Potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem okazuje się jednak silniejsza…
Bodo Kox mówi o sprawach ważnych, ale ponieważ „śmiertelnie poważne rzeczy śmiertelnie poważnie go nudzą”, opowiada o nich z lekkością i finezją – ukrywa smutek pod powierzchnią komedii, a patos równoważy groteską. Jego kino to jednocześnie feeria nieskrępowanej wizualnej wyobraźni: w małym mieszkaniu na polskim szarym blokowisku wyrasta tropikalny, prześwietlony słońcem las, a nad dachami wieżowców majestatycznie suną wielkie sterowce.
Brawurowy fabularny debiut cenionego twórcy offowego.

Cena biletu: 5 PLN/ os.

 Kup bilet

Sprawdź cały repertuar

arrow