21
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (11)

Odlotowy nielot

Ferie z kinem Grajfka
raz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie do rówieśników ciągle nie może nauczyć się latać…

Sprawdź szczegóły
21
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (9)

Jestem mordercą

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. XX wieku. Główny bohater filmu Janusz Jasiński jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej.

Sprawdź szczegóły
23
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (2)

Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki

Ferie z kinem Grajfka
Władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną go powstrzymać jest Dorotka. Wezwana przez starych przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy.

Sprawdź szczegóły
23
Sty2020
haneke

Michael Haneke. Zawód: reżyser

Kino DOCiekliwe prezentuje
Filmowy portret jednego z ciekawszych współczesnych reżyserów, na który składają się fragmenty jego filmów, m.in. „Miłości”, „Białej wstążki”, „Pianistki” czy „Funny Games”

Sprawdź szczegóły
24
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (14)

Między nami wampirami

Ferie z kinem Grajfka
Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska, więc jest niezwykle podekscytowany wycieczką z rodzicami do odległej Transylwanii, ojczyzny osławionego Draculi.

Sprawdź szczegóły
24
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (4)

Dotknij nieba

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym, przemocowym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, po kontuzji, która przekreśla jego nadzieje na karierę sportową, jedna z nauczycielek dostrzega w nim wielki talent muzyczny

Sprawdź szczegóły
25
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (12)

Skazany

Jacob Harlon miał dobre życie – do chwili gdy kierując samochodem po alkoholu, spowodował śmiertelny wypadek. Teraz trafia do więzienia, gdzie, żeby przetrwać, musi nauczyć się obowiązujących tu reguł, ale również wyrachowania i sprytu.

Sprawdź szczegóły
31
Sty2020
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (6)

Karbala

Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie w mieście dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji.

Sprawdź szczegóły
arrow