23
wrz.2021
Oddech

Oddech

Pikelet i Loonie – dwóch nastolatków, którzy w poszukiwaniu ratunku od miałomiasteczkowej nudy trafiają pod skrzydła guru surfingu sprzed lat, odkrywają fascynujący świat ekstremalnych sportów… i ekstremalnych emocji. Piękny film o surfingu, odwadze, strachu i dojrzewaniu.

Sprawdź szczegóły
24
wrz.2021
Ostatnie prosecco

Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

Nieco nieporadny ale wnikliwy inspektor Stucky prowadzi skomplikowane śledztwo w sprawie serii morderstw i tajemniczego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto, właściciela winnicy na weneckich wzgórzach.

Sprawdź szczegóły
26
wrz.2021
Projekt bez tytułu(40)

WAKACJE MIKOŁAJKA w ramach Chorzowskich Spotkań z Kinem europejskim im. Kazimierza Kutza

Długo wyczekiwana kontynuacja familijnego hitu, który w 2009 roku podbił serca widzów na całym świecie; w samej tylko Polsce przyciągając do kin pół miliona osób! Nowy Mikołajek to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń.

Sprawdź szczegóły
26
wrz.2021
Lato w prowansji

Lato w Prowansji oraz koncert muzyki filmowej na otwarcie przeglądu – CHORZOWSKIE SPOTKANIA Z KINEM EUROPEJSKIM IM. KAZIMIERZA KUTZA – edycja II – KINO FRANCUSKIE

Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta – „1492 – Wyprawa do raju”, a w roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno.

Sprawdź szczegóły
05
październik2021
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (23)

La La Land

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na życiową szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy ich drogi się przetną, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają.

Sprawdź szczegóły
06
październik2021
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (5)

Najlepszy

Przez 14 lat był narkomanem. Gdy jego koledzy zaczęli jeden po drugim umierać, zgłosił się do Monaru. Sześć lat później ukończył słynny bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman…

Sprawdź szczegóły
07
październik2021
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (6)

Jestem taka piękna

Film przeniesiony z marca
Renee każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku – mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność.

Sprawdź szczegóły
12
październik2021
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (3)

7 uczuć

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z rozumieniem i nazywaniem emocji.

Sprawdź szczegóły
20
październik2021
Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (25)

Narzeczony na niby

Film przeniesiony z marca
Opowieść o perypetiach, które zna każdy, kto choć raz zakochał się w niewłaściwej osobie. Karina, której związek właśnie się posypał, trochę przez przypadek uruchamia lawinę małych i dużych kłamstw – i w końcu wszystko zacznyna się jej wymykać spod kontroli.

Sprawdź szczegóły
26
październik2021
Projekt bez tytułu(33)

Lokal zamknięty

Mocno osadzona w rzeczywistości kameralna satyra pandemiczno-polityczna. Zgrabna fabuła i wyborne aktorstwo (zobaczymy tu między innymi pamiętnego Adriana z „Ucha prezesa” w całkiem nowej odsłonie…).

Sprawdź szczegóły
28
październik2021
przełecz

Przełęcz ocalonych

Po japońskim ataku na Perl Harbour Desmond Doss, jak niemal wszyscy młodzi mężczyźni z jego miasteczka, zaciąga się do armii – jednak nie po to, żeby zabijać wrogów, tylko po to, żeby ratować rannych.

Sprawdź szczegóły
arrow