19
Paź2017
Son of a gun

„Son of a Gun”

reż. Julius Avery, Australia 2014
dramat / kryminalny

Młody JR (Brenton Thwaites) zostaje aresztowany za drobne przestępstwo. W więzieniu szybko zdaje sobie sprawę, że bez silnej opieki nie ma szans na przetrwanie, i sprzymierza się z bezwzględnym recydywistą Brendanem Lynchem (Ewan McGregor).

Sprawdź szczegóły
20
Paź2017
Modelka

„Modelka”

reż. Mads Matthiesen, Dania, Polska 2016
dramat

Emma przyjeżdża do Paryża, bo chce być modelką. Bo uwierzyła, że to co dla jej rówieśników jest przedmiotem kpin: jej wielkie oczy i długie chude kończyny, tu, w światowej stolicy mody, będzie atutem.

Sprawdź szczegóły
22
Paź2017
Gang Wiewióra

„Gang Wiewióra”

reż. Peter Lepeniotis, Kanada, Korea Południowa, USA 2014
animowany

Egoistyczny Wiewiór daje powody, żeby go nie lubić. A już gdy za jego sprawą płoną i tak szczupłe zapasy zimowe mieszkańców parku, kończy się ich cierpliwość – Wiewiór musi opuścić park i zostaje zesłany do miasta, strasznego miejsca pełnego samochodów, agresywnych szczurów i niechętnych zwierzętom ludzi.

Sprawdź szczegóły
25
Paź2017
Siekierezada

„Siekierezada”

reż. Witold Leszczyński, Polska 1985
psychologiczny

Adaptacja prozy Edwarda Stachury. Młody poeta Janek Pradera ma dość ludzi, świata, miłości. Chce uciec od wszystkiego, a szczególnie od samego siebie.

Sprawdź szczegóły
26
Paź2017
Żywie Biełaruś

„Żywie Biełaruś”

reż. Krzysztof Łukaszewicz, Polska 2012
dramat / polityczny

Nowy film Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego „Linczu” oraz współtwórcy „Generała Nila”, ukazuje ponury obraz kraju zmagającego się z dyktaturą Łukaszenki. Głównym bohaterem historii napisanej przez Łukaszewicza i Franaka Wiaczorkę – 24-letniego działacza opozycyjnego, na którego losach oparto znaczną część scenariusza – jest muzyk rockowy Miron.

Sprawdź szczegóły
27
Paź2017
Słodkich snów

„Słodkich snów”

reż. Jaume Balaguero, Hiszpania 2011
thriller

Cesar (popisowa rola Luisa Tosara, gwiazdy nr 1 hiszpańskiego kina) wzorowo wypełnia obowiązki dozorcy w luksusowej kamienicy w sercu Barcelony.

Sprawdź szczegóły
28
Paź2017
Śmietanka towarzyska

„Śmietanka towarzyska”

reż. Woody Allen, USA 2016
komedia

Bobby, wrażliwy romantyk, ma dosyć nudnej pracy w zakładziku ojca na Bronksie. Po raz pierwszy w życiu opuszcza rodzinny dom i wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie ma nadzieję znaleźć jakieś ciekawe zajęcie dzięki pomocy wujka Phila, agenta topowych gwiazd Hollywood.

Sprawdź szczegóły
arrow