20
sty2022
Projekt bez tytułu

Subtelność

Michel Racine, sędzia, ma orzekać w sprawie zabójstwa 7-miesięcznego dziecka. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale on chce zbadać sprawę dokładniej, czując, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się z pozoru wydaje. Niezwykle subtelna, mistrzowsko zagrana opowieść o uczuciach.

Sprawdź szczegóły
21
sty2022
Projekt bez tytułu(72)

Girl

„Girl” to dojrzałe, poruszające kino o braku akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. Historia inspirowana prawdziwą biografią, objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut 2018 roku.

Sprawdź szczegóły
25
sty2022
Projekt bez tytułu(73)

Samba

Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona stara się uchronić go przed deportacją za wszelką cenę. Film twórców „Nietykalnych” to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się być najważniejsze.

Sprawdź szczegóły
26
sty2022
Projekt bez tytułu(74)

Wyrolowani

Na leżącej pośrodku oceanu maleńkiej wysepce żyje plemię przedziwnych stworków, Flumaków, które wyglądają jak donuty, czyli pączki z dziurką. Gdy ich małemu światu zagrozi straszliwa katastrofa, dwoje z nich, rodzeństwo Ola i Olo, wyruszy w podróż w czasie, dzięki której być może uda im się odwrócić bieg historii.

Sprawdź szczegóły
27
sty2022
Przesłuchanie

Przesłuchanie

„Przesłuchanie” to, jak stwierdził reżyser Ryszard Bugajski, wstrząsający „manifest człowieka, który chce być wolny bez względu na cenę, jaką musi zapłacić”. Film, zrealizowany w przeddzień stanu wojennego, został objęty zakazem rozpowszechniania i premiery doczekał się dopiero w roku 1989.

Sprawdź szczegóły
28
sty2022
Projekt bez tytułu (4)

Wspaniała

Jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie – 21-letnia Rose marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. Czarująca lekka komedia romantyczna, wielki kasowy przebój we Francji.

Sprawdź szczegóły
29
sty2022
Projekt bez tytułu(54)

Szarlatan

Film Agnieszki Holland opowiada historię autentycznej postaci: Jana Mikolaska, zielarza, który przez kilka dziesięcioleci diagnozował i leczył ziołami, i jak mówią szacunkowe dane, wyleczył ponad 5 milionów pacjentów. „Szarlatan” to pełen dramatyzmu portret niejednoznacznej postaci: człowieka pełnego sprzeczności, niebywale egotycznego, a jednocześnie traktującego leczenie ludzi jako życiową misję.

Sprawdź szczegóły
30
sty2022
Projekt bez tytułu(75)

Zgoda miejsce niezgody

Film dokumentalny przedstawia historię niemieckiego obozu koncentracyjnego Zgoda w Świętochłowicach. O koszmarze sprzed 60 lat: przesłuchaniach, biciu, upokorzeniach, torturach i głodzie opowiadają ci, którzy przeżyli.

Sprawdź szczegóły
30
sty2022
Projekt bez tytułu(76)

Zgoda

Poruszająca historia miłosna, której akcja rozgrywa się w trudnych czasach u schyłku II wojny światowej. Opowieść o dwóch młodych mężczyznach zakochanych w jednej dziewczynie. Osobisty dramat tych trojga rozgrywa się w nieludzkiej obozowej rzeczywistości, w której dawni przyjaciele próbują ocalić swoje człowieczeństwo.

Sprawdź szczegóły
arrow