PREMIERA filmu „Głos zza krat” – PRZENIESIONA

glos_zza_krat_metis.00_16_45_10.Still001

Głos zza krat reż. Edyta Kaszyca i Paweł Mikołajczyk
16 października 2020 o godz. 18:00 zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego „Głos zza krat”

Z przykrością podjęliśmy decyzję o odwołaniu planowanej na 16 października premiery filmu dokumentalnego „Głos zza Krat”.
W związku z wprowadzeniem tzw. żółtej strefy na terenie całego kraju, kina mogą obecnie gromadzić tylko 25 procent pojemności sali. Oznacza to, że w sali Kina za rogiem Grajfka w Chorzowie na premierze filmu mogłoby zasiąść zaledwie 10 osób. Postanowiliśmy przesunąć premierę na inny termin. Tak, aby umożliwić emisję filmu wraz ze spotkaniem z autorami dla liczniejszej publiczności. O nowym terminie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Film „Głos zza krat” to dokument przedstawiający życie w Zakładzie Karnym w Płocku i przyzakładowej szkole. Film został zrealizowany na potrzeby projektu profilaktycznego o tym samym tytule. Ma na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży poprzez metodę filmoterapii.

Mocny, przejmujący dokument zawiera emocjonalne wypowiedzi osadzonych z zakładu karnego w Płocku na temat życia więziennego i tęsknoty za światem, który zostawili za kratami. Film zawiera też element przestrogi dla młodego widza. Produkcja jest rekomendowana przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach do celów dydaktyczno-wychowawczych.

wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc
barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69

Zobacz zwiastun:

Autorzy:
Edyta Kaszyca – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Badaczka kultury bluesowej i autorka książek: Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla oraz Bluestracje. Kultura bluesowa na Śląsku 1998 – 2011. Miłośniczka filmu, edukatorka filmowa i medialna. Od ponad dekady prowadząca Dyskusyjny Klub Filmowy „Kaczątko”.

Paweł Mikołajczyk – dziennikarz, fotograf, reżyser, operator kamery, montażysta. Właściciel firmy Pamedia #dobrzenakręcone, która realizuje krótkie formy filmowe i promocyjne. Od piętnastu lat związany z portalem i pismem Chorzowianin.pl, dla którego przygotowuje filmowe relacje z wydarzeń lokalnych. Obecnie jest redaktorem prowadzącym portalu. Stale współpracuje z Chorzowskim Centrum Kultury i „Kinem za Rogiem Grajfka” w Chorzowie.

Po projekcji spotkanie z autorami poprowadzi Agata Śliwa.

arrow