Lipiec z Catherine Deneuve

Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design

W lipcu chcemy przybliżyć Państwu ikonę francuskiego kina, wybitną aktorkę, Catherine Deneuve. Zaprezentujemy dwa filmy z jej udziałem z ostatnich lat.

1 lipca 2020 godz. 18:00
Dwie kobiety reż. Martin Provost, Francja 2017
dramat

Uporządkowana, introwertyczna Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, przewidywalne życie – do momentu, gdy odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad wcześniej była kochanką jej ojca. Beatrice, żywiołowa, niekonwencjonalna starsza pani, wciąż zachłannie konsumująca życie, jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale wkrótce okaże się że łączy je o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać…
Świetne aktorstwo i pokrzepiające przesłanie.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

15 lipca 2020 godz. 18:00
Pamiątki Claire Darling reż. Julie Bertuccelli, Francja 2018
dramat

Ekscentryczna Claire Darling, przekonana, że został jej tylko jeden dzień życia, organizuje wyprzedaż garażową swojego dobytku. Wśród wystawionych na trawniku przed jej domem przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki, teraz bez pardonu oglądane, dotykane i wreszcie kupowane za bezcen przez obcych ludzi. To co towarzyszyło życiu Claire, jej radościom i jej tragediom, dla kłębiącego się tłumu jest po prostu okazją do okazyjnego zakupu pięknych przedmiotów. Kiedy zaalarmowana przez przyjaciółkę pojawia się córka Claire, wraca burzliwa przeszłość i bolesne rodzinne tajemnice.

Bilet w cenie 8 zł
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

arrow