„2020: BURZA” STREAMING ZE SCENY TR WARSZAWA – ODWOŁANE

burza_online_poziom

„2020: BURZA” reż. Grzegorz Jarzyna
„2020: BURZA” W TR ONLINE – STREAMING ZE SCENY TR WARSZAWA W KINIE GRAJFKA JUŻ 7 LISTOPADA 2020 ROZPOCZĘCIE WIECZORU GODZ. 18:45

“2020: Burza”, najnowszy spektakl według scenariusza Grzegorza Jarzyny i Weroniki Murek. To realizowana przy udziale sztucznej inteligencji współczesna, wariantywna interpretacja ostatniego tekstu Shakespeare’a. Potem napięcie już nie spadnie!

Profesor Tadeusz Sławek w książce „NICowanie świata. Zdania z Szekspira” pisze, że aby podjąć próbę „pomyślenia człowieka” trzeba wyciągnąć go z miejsca zwyczajowo mu przypisanego i przenieść go zupełnie gdzie indziej. W ten sposób pytania stawia i Shakespeare: ponawia akt wygnania – wygnanie z raju, wygnanie z miasta (Burza), wygnanie z życia, wygnanie z rodziny (Król Lear), wygnanie z państwa (Koriolan). Bez sytuacji „bycia wygnanym” nie można już myśleć człowieka.
Co oznacza dzisiaj: „na nowo pomyśleć człowieka”, skoro jedynymi dostępnymi do tego instrumentami są narzędzia, które człowiek w swojej niedoskonałości sam stworzył, polegając na wiedzy i wyobraźni – obydwu czerpiących swoje źródło w najbardziej niedoskonałym z narzędzi: pamięci ludzkiej?
2020: Burza to opowieść wielu wariantów – za pomocą sztucznej inteligencji na sceniczną historię nakładane są różne możliwe wersje tego, co mogło się wydarzyć i tego co rzeczywiście się wydarzyło – w sposób imitujący pracę ludzkiej pamięci.
Kto pisze naszą indywidualną historię?
Czy rację ma ten, kto jest u władzy?
Czy perspektywa ludzka jest jedyną możliwą?

CHORZÓW

Chorzowskie Centrum Kultury wraz z siedmioma innymi kinami w całej Polsce bierze udział w pilotażowym projekcie stołecznego teatru TR Warszawa. W ramach TR ONLINE w 8 kinach w całej Polsce transmitowane będą na żywo prosto ze scen TR Warszawa spektakle teatralne za pośrednictwem platformy online.trwarszawa.pl. W pierwszej odsłonie TR ONLINE, oprócz Chorzowskiego Centrum Kultury, w projekcie biorą udział Kino Stacja Falenica (Falenica), Kino Kameralne Cafe (Gdańsk), Kino Pod Baranami (Kraków), Kino BODO (Łódź), Kino Meduza (Opole), Kino Luna (Warszawa) oraz Oh Kino (Wrocław).

Współpraca TR Warszawa z kinami w całej Polsce to pilotażowy projekt i pierwsza w Polsce współpraca tego typu stołecznego teatru artystycznego z kinami w całym kraju. Premierowy streaming najnowszego spektaklu TR Warszawa “2020: Burza” w reżyserii Grzegorza Jarzyny będzie można zobaczyć już 7 listopada 2020 roku na żywo w TR Warszawa/ATM Studio i na platformie online.trwarszawa.pl. Tego samego dnia transmisję warszawskiego przedstawienia prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio obejrzą w kinach w całej Polsce także mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa, Falenicy, Gdańska, Łodzi, Krakowa, Opola, Wrocławia oraz Warszawy. Kolejne streamingowane spektakle do końca 2020 roku to m.in.: “Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny (streaming 22 listopada) oraz “Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 grudnia).

TR Warszawa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów teatralnych na świecie. Zespół pod kierunkiem Grzegorza Jarzyny wypracował nowoczesne formy sceniczne i nowy język teatralny oraz stworzył nowy model funkcjonowania teatrów w Polsce. Istotą działalności artystycznej teatru są twórcze poszukiwania nowych form teatralnych, wspieranie młodych artystek i artystów oraz współpraca międzynarodowa. Teatr pełni istotną rolę kulturotwórczą, włączając do programowania inne dziedziny sztuki, budując międzynarodową pozycję Warszawy jako ważnego ośrodka życia artystycznego oraz nawiązując w nowatorski sposób dialog z publicznością. To nowoczesna, łatwo dostępna, bezpieczna i przyjazna dla wszystkich instytucja artystyczna. Więcej informacji na temat TR Warszawa znajduje się na stronie www.trwarszawa.pl

TR ONLINE. TRANSMISJE PREMIER I SPEKTAKLI TR WARSZAWA.

NOWA PLATFORMA STREAMINGOWA TR ONLINE

TR Warszawa jest teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego też z końcem października 2020 roku teatr uruchomił nową platformę streamingową online.trwarszawa.pl. Na platformie TR ONLINE, wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologies, transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki. Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń są nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury – dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.

Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem internetu.
Zespół TR Warszawa

Insys Video Technologies jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie wśród integratorów video OTT. Ma na koncie wiele pionierskich wdrożeń, takich jak: wieloplatformowe telewizje, aplikacje zdalnego nagrywania czy zaawansowane platformy publikacji treści. Od 2006 roku Insys VT zmienia na lepsze zastaną rzeczywistość dla nadawców telewizyjnych, operatorów telekomunikacyjnych, dystrybutorów treści kinowych czy instytucji państwowych. Z rozwiązań firmy korzysta dziś ponad 4 mln użytkowników na całym świecie. Więcej informacji na temat Insys Video Technologies można znaleźć na stronie www.insysvideotechnologies.com.

Cena biletu: 39 PLN/ os.
Kup bilet

arrow