Wakacyjny sierpień dla dzieci

Copy of Copy of 760px × 446px – Untitled Design (1)

W sierpniu Kino Grajfka zaprasza na wakacyjne projekcje dla dzieci
Bilety w cenie 3 zł.

1 sierpnia 2018 godz. 10:00
„Bardzo fajny gigant” reż. Steven Spielberg, Kanada, USA, Wielka Brytania 2016

Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. W środku nocy, gdy wszyscy ludzie śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat – takie historie od dziecka słyszała mała Sophie, która jest bardzo samotną dziewczynką z sierocińca. Pewnej nocy, gdy zobaczy na ulicy sylwetkę olbrzyma, zrozumie, że nie były to bajki. Ale że i ona została dostrzeżona, olbrzymowi nie pozostaje nic innego niż zabranie jej do swojej jaskini, żeby nikomu nie zdradziła jego istnienia.
Stanie się to początkiem wielkiej przyjaźni i bardzo dramatycznych wydarzeń, które, jak to w bajkach bywa, doprowadzą do zwycięstwa dobra nad złem.
Ekranizacja powieści fantastycznej dla dzieci „Wielkomilud” Roalda Dahla.

Nagrody
2017 – Saturn:
– Najlepsza scenografia – Rick Carter, Robert Stromberg
– Najlepszy montaż – Michael Kahn

6 sierpnia 2018 godz. 10:00
„Bella i Sebastian” reż. Nicolas Vanier, Francja 2013
familijny / przygodowy

Francja, rok 1943. W małej alpejskiej wiosce mieszka ze swoim przybranym dziadkiem 6-latek Sebastian – rezolutny, odważny i trochę samotny. Od pewnego czasu w okolicy z lękiem opowiada się o bestii, która pożera owce i atakuje ludzi – dziadek Sebastiana twierdzi, że to wielki zdziczały pies, który uciekł od znęcającego się nad nim właściciela. Niedługo później chłopiec w drodze do miasteczka staje z bestią oko w oko – i widzi zagubionego, chudego i brudnego jak nieboskie stworzenie pirenejskiego psa górskiego, który w żadnym razie nie wygląda na żadnego potwora, a wręcz robi wrażenie istoty spragnionej kontaktu z człowiekiem. Tak oto rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa, na którego polują okoliczni mieszkańcy, a potem również stacjonujący w wiosce żołnierze niemieccy.
Uroczy mały Felix Bossuet w roli Sebastiana, piękne zdjęcia i bardzo udany polski dubbing.

8 sierpnia 2018 godz. 10:00
Mały Książe reż. Mark Osborne, Francja, 2015

animowany,

Mała dziewczynka jest korpocóreczką korpomamy, która ma już dla niej gotowy plan na życie. Jest w tym planie całe mnóstwo spraw: zdrowy sen, zdrowe jedzenie, ćwiczenia fizyczne, a nade wszystko nauka i praca, praca i nauka – i dobra posada w przyszłości, i dobry dom, i dobry samochód.
W planie tym nie ma miejsca na jedno – na dzieciństwo: beztroską zabawę, wspinanie się na drzewa, patrzenie w gwiazdy, a przede wszystkim na przyjaźnie. Dziewczynka ściśle wykonuje zalecenia mamy – do dnia, w którym pozna dziwacznego staruszka z sąsiedniego domu, byłego pilota, który opowiada jej historię swojego spotkania z Małym Księciem.
Inspirowana „Małym Księciem” Antoine’a de Saint Exupery’ego baśniowa opowieść o świecie dzieci i dorosłych, z których na szczęście nie wszyscy zapomnieli, jak to jest być dzieckiem.

Zobacz zwiastun:

13 sierpnia 2018 godz. 10:00
„Riko prawie bocian” reż. Reza Memari, Toby Genkel, Belgia, Niemcy, Norwegia, USA 2017
film animowany

Rysio jest wróblem-sierotą przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, tyle że na razie małym, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

 

20 sierpnia 2018 godz. 10:00
„Mój przyjaciel orzeł” reż. Otmar Penker, Gerardo Olivares, Austria 2015
film fabularny dla dzieci

Mieszkający w górskiej okolicy kilkunastoletni Lukas znajduje w lesie wyrzucone z gniazda pisklę orła. Postanawia ocalić ptaka i nauczyć go latać. Z czasem ich relacja zmienia się w niezwykłą przyjaźń.
Przepiękne zdjęcia dzikich mieszkańców majestatycznych gór i jak zawsze świetny Jean Reno.

 

22 sierpnia 2018 godz. 10:00
„Bella i Sebastian 2” reż. Christian Duguay, Francja 2015
familijny

Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna, zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc razem z niezbyt sympatycznym pilotem małego samolotu. Czeka ich wiele niebezpieczeństw: zetknięcie oko w oko z rozjuszonym niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka i pożar lasu. Czy uda im się odnaleźć Angelinę żywą?

Zobacz zwiastun:

27 sierpnia 2018 godz. 10:00
„Żółwik Sammy. W 50 lat dookoła świata.” reż. Ben Stassen, Belgia 2010

animowany

Ciepła, bajecznie kolorowa opowieść z nienachalnym ekologicznym przesłaniem. Dzieje małego żółwia, który przyszedł na świat pewnej nocy roku 1959 na pustej kalifornijskiej plaży i kolejne 50 lat spędził na podróżowaniu po oceanach świata, aż opłynął go wokół. Historia jego pełnej niebezpieczeństw wędrówki to jednocześnie dzieje jego przyjaźni z żółwiem Jaśkiem i historia poszukiwań ukochanej Karoli. A w tle – świat zmieniany przez człowieka. Mądra, pouczająca, a jednocześnie zabawna opowieść, ilustrowana muzyką lat 60. i 70.

Zobacz zwiastun:

arrow