Klub Filmowy Grajfka – „Coś pięknego”

Klub Filmowy Grajfka

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Klubu Filmowego Grajfka.

Tym razem na tapetę weźmiemy film produkcji włoskiej w reżyserii Paolo Virzi (2010). Spotkanie poprowadzi Kornelia Musiałowska.

ZAPRASZAMY!

„Coś pięknego” reż. Paolo Virzi, Włochy 2010
komediodramat
Livorno na włoskim wybrzeżu, początek lat 70. Pewnego letniego wieczora Anna zostaje wybrana „Miss Summer Mamma” w lokalnym konkursie piękności. Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia – jej mąż w ataku zazdrości wyrzucą z domu ją i dwójkę ich małych dzieci, Bruna i Valerię.
30 lat później Bruno, lekko zdziwaczały i kompletnie wycofany nauczyciel włoskiego, „okazjonalny użytkownik narkotyków”, zostaje zmuszony przez siostrę do odwiedzenia śmiertelnie chorej, dawno nie widzianej matki. Siedząc pod drzwiami jej pokoju w hospicjum, wraca pamięcią do przeszłości, o której tak bardzo całe życie starał się zapomnieć, i niespodziewanie dla samego siebie odkrywa, że było w niej więcej szczęścia, więcej radości i więcej piękna, niż mu się wcześniej wydawało.
Opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć bywa bolesne, nigdy nie przestaje być piękne. Włoski kandydat do Oscara.

Nagrody

2010 – David di Donatello:
– Najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Micaela Ramazzotti
– Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Valerio Mastandrea
– Najlepszy scenariusz – Francesco Bruni, Francesco Piccolo, Paolo Virzi

Cena biletu: 5 PLN/ os.
Kup bilet

Zobacz zwiastun:

Sprawdź cały repertuar

arrow