Klub Filmowy Grajfka

Klub Filmowy Grajfka

Klub Filmowy Grajfka to inicjatywa mająca na celu zrzeszenie wszystkich kinomanów Chorzowa i innych pobliskich miast. Projekcje będą odbywały się regularnie w czwartkowe popołudnia raz lub dwa razy w miesiącu. Wspólnie oglądając ruchome obrazy na chorzowskim srebrnym ekranie postaramy się rozwikłać tajemnicę kina, co nas w nim zachwyca, a co razi. Porozmawiamy o tym jacy reżyserzy to nasi ulubieńcy, a których twórców filmy nas nie przekonują.
Grupową burzą mózgów rozbierzemy film na części pierwsze, aby go potem poskładać na nowo w spójną całość. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w naszym nowopowstałym klubie filmowym. Jaki może być lepszy sposób na spędzanie wolnego czasu niż wspólne oglądanie dzieł kinematografii na wielkim ekranie w zaciszu sali kinowej?

Każdą projekcję poprzedzi prelekcja. Po seansach zapraszamy do uczestnictwa w dyskusjach.

Projekcje będę odbywały się w cyklicznym kluczu tematycznym.

Planów i pomysł jest co nie miara, na dobry początek proponujemy jednak trzy wyjątkowe serie:

  • seria filmów autorskich;
  • seria przedstawiająca 2-3 filmy prezentujące wybitne zastosowanie wybranych środków filmowych (np. obraz, dźwięk, montaż itp.);
  • cykl tematyczny – filmy, w których zaprezentowana została wyjątkowo nośna dla kinematografii tematyka np.: młodość, przemoc, miłość.

By dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ.

ZAPRASZAMY!

arrow