Klub Filmowy Grajfka

Klub Filmowy Grajfka

Klub Filmowy Grajfka to inicjatywa mająca na celu zrzeszenie wszystkich kinomanów Chorzowa i innych pobliskich miast. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Wspólnie oglądając ruchome obrazy na chorzowskim srebrnym ekranie postaramy się rozwikłać tajemnicę kina, co nas w nim zachwyca, a co razi. Porozmawiamy o tym jacy reżyserzy to nasi ulubieńcy, a których twórców filmy nas nie przekonują.
Grupową burzą mózgów rozbierzemy film na części pierwsze, aby go potem poskładać na nowo w spójną całość. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w naszym nowopowstałym klubie filmowym. Jaki może być lepszy sposób na spędzanie wolnego czasu niż wspólne oglądanie dzieł kinematografii na wielkim ekranie w zaciszu sali kinowej?

Każdą projekcję poprzedzi prelekcja. Po seansach zapraszamy do uczestnictwa w dyskusjach.

W lutym zapraszamy na spotkanie dotyczące filmu:

„Frantz” reż. Francois Ozon, Francja, Niemcy, 2016

dramat

Anna jest młoda, piękna i w niekończącej się żałobie – kolejny rok opłakuje Franza, narzeczonego, który zginął w okopach I wojny światowej. Pewnego dnia na cmentarzu zastaje nad jego grobem nieznajomego młodego mężczyznę. To Adrien, Francuz, który, jak twierdzi, przed wojną przyjaźnił się z Frantzem, a teraz przyjechał złożyć kwiaty na jego grobie i poznać jego bliskich.
Z biegiem czasu między Anną i Adrienem zaczyna się rodzić osobliwa więź: on, podobnie jak ona jest delikatny, wrażliwy, obdarzony artystyczną duszą, i podobnie jak ona pogrążony w żałobie po Franzu. Tyle tylko, że nie do końca wiadomo, czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje…
Piękny, subtelny traktat o prawdzie i kłamstwie, winie i przebaczeniu.

Nagrody
2016 – MFF, Wenecja – Nagroda im. Marcello Mastroianniego dla najlepszego młodego aktora lub aktorki – Paula Beer
2017 – Cezar – Najlepsze zdjęcia – Pascal Marti

Cena biletu: 5 PLN/ os.

Kup bilet

Zobacz zwiastun:

Godzina projekcji: 18.30

ZAPRASZAMY!

arrow